A pránajámák, azaz légzőgyakorlatok nagyban befolyásolhatják, hogy hogy érzed magad a várandósságod alatt. Összegyűjtöttem neked egy pár indokot, amiért fizikai-, mentális- és érzelmi teljességed érdekében is érdemes ezeket gyakorolni a babával a pociban.
Lássuk, mire jó a tudatos légzés várandósan?
✔️ csökkenti a gondolatok csapongását
✔️ segít stabilizálni a hormonváltozások által okozott érzelmi hullámvasutat
✔️ elősegíti a minőségi pihenést, különösen, ha elalvás előtt végzünk tudatos légzést
✔️ a jelen pillanatba vezeti a koncentrációt
✔️ oldja a stresszt és a feszültséget
✔️ csökkenti a terhességgel és a szüléssel kapcsolatos aggodalmakat
✔️ mélyíti a kapcsolatot anya és baba között
✔️ a mély légzés több oxigént juttat a testedbe és ezáltal a babád testébe is
✔️ a mély légzés masszírozza a belső szerveket, a beleket, és az anyagcserét is gyorsítja
Mostmár te is látod, hogy a légző gyakorlatok miért is képezik szerves részét a kismama jóga óráknak is. Azonban, nem csak csoportos órán, a matracon, keresztezett lábú ülésben fejtik ki jótékony hatásukat. Magadtól is könnyedén gyakorolhatsz otthon.
Hogyan lehet önállóan légzőgyakorlatot végezni?
A legjobb, ha el tudsz csendesülni egy kis időre zavartalanul. Ülj le egy párnára törökülésben, vagy egy székre, vagy feküdj le párnákkal felpolcolt háttal kényelmesen. A lényeg, hogy legyen elég szabad helye a pocidnak. Húzd ki magad, gördítsd hátra a vállad. Lazítsd el a tested és hozd a figyelmed a légzésedre. Figyeld, ahogy a mellkasod és a pocakod emelkedik és süllyed minden egyes belégzéssel és kilégzéssel. Ne avatkozz bele, ne erőltesd. Csak figyeld a természetes légzésed. Élénkebben érezheted a légzés hullámzását, ha jobb tenyered a mellkasra, bal tenyered a pocidra teszed. Így figyeld a légzésed pár perc erejéig. Engedd testednek, elmédnek és érzéseidnek, hogy megpihenjenek és a rohanásból egy nyugalmibb állapotba kerüljenek. Amikor úgy érzed a gyakorlat kifejtette hatását, mindenképpen tudatosítsd ezt a változást.
Elképzelhető, hogy ha életedben legelőször csinálod ezt, nem fogsz rögtön ráérezni a különbségre. Érdemes többször kipróbálni a légzésfigyelést, akár különböző napszakokban, így tesztelni, hogy neked mi esik jobban. Ha nincs lehetőséged ilyen kényelmesen időt teremteni erre, akkor fűzd be a napodba kreatívan. Tölts pár percet csukott szemmel, befelé figyelve, mielőtt felkelsz az ágyból reggel, vagy később a munkahelyen az íróasztalodnál, vagy akár a konyhában elbújva mosogatás után és a gyerekek fürdetése előtt.
Remélem ez hasznos volt számodra a fenti cikk és a légzőgyakorlatok elsajátítására és gyakorlására sarkall. Ha kedvet kaptál, olvasd el az ebben a témában készült Kismama Légzőgyakorlat Workshop leírását itt és tanuld meg a leghasznosabb várandósságot és vajúdást támogató pránajámákat.
Üdv,
Mariann
Hatha jóga oktató,
Anusara jóga oktató,
Pre és Posztnatális jóga oktató,
LoveYourBelly hasizom regenerációs tréner és
Édesanya
Ha érdekesnek és hasznosnak találtad ezt a bejegyzést, jelezd a ❤️-vel és oszd meg másokkal is Facebookon vagy a link kimásolásával!
Comments